Lisaks festivalidele toimub Tartus muidgi iga-aastaseid sündmusi, mis pakuvad võimalust suhestuda kirjandusega nii elamuslikus kui ka akadeemilises vormis. Anname siin lühiülevaate sündmustest, kuudest ja kuupäevadest, mida tasub silmas pidada.

Emakeelepäeva tähistamine
14. märts
Üleriigilist emakeelepäeva tähistatakse paljudes Tartu kirjandus- ja haridusasutustes, muude sündmuste seas kuulutatakse sel päeval välja ka Tartu Kultuurkapitali poolt väljaantava Gustav Suitsu nimelise luulepreemia laureaat.


Tartu Linnaraamatukogu sünnipäevanädal
Aprillis
Tartu Linnaraamatukogu tähistab igal aastal oma sünnipäeva nädalapikkuse kultuuriprogrammiga, mis hõlmab traditsioonilisi kirjandusõhtuid, lugemissoovitusi tuntud inimestelt ning lastekirjaniku külaskäiku.Sündmused toimuvad nii keskkogus kui ka harukogudes, nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Kirjanduslinna luulepäev
21. märts
Alates 2018. aastast tähistatakse UNESCO kirjanduslinnades paralleelselt mitmesuguste sündmustega ülemaailmset luulepäeva tähistamine. Tartu luulepäev hõlmab lugemisi ja esinemise üle kogu linna - kohvikutes ja baarides, aga ka Tartu Linnaraamatukogus ja raamatupoodides. Päeva jooksul astuvad üles nii kirjanikud kui ka kooliõpilased.


Eesti Kirjanduse Seltsi kirjanduse aastaülevaadete kõnekoosolek
Aprillis
Kõnekoosolek, kus oma valdkonna asjatundjad annavad žanrikaupa ülevaated möödunud kalendriaasta eesti kirjandusest, on väga pika traditsiooniga sündmus. Lisaks kolmele põhianrile keskendutakse igal aastal ka paarile kitsamale olulisele teemale või kirjanduse alaliigile.

Raamatu ja roosi päev
23. aprill
Kirjandusfestival Prima Vista eelsündmusena tähistatakse Tartus mitmel poole raamatu ja roosi päeva, mis ühtlasi on ülemaailmne raamatupäev ja ka autoriõigustele pühendatud päev. Tartu Ülikooli Raamatukogu korraldab sel päeval raamatulaada, mitmel pool toimub kirjandussündmusi ning sel päeval kuulutatakse välja Prima Vista kirjanduspreemia „Esimene samm“ laureaat ning antakse üle Tartu Linnaraamatukogu ja Tartu Mänguasjamuuseumi koostöös väljaantav lastekirjanduse preemia „Lapsepõlve auhind“.

Betti Alveri kirjandusauhinna üleandmine
23. november
Betti Alveri kirjandusauhinda annab välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond Betti Alveri testamendis väljendatud viimse soovi alusel. Laureaat kuulutatakse välja igal aastal kirjaniku sünniaastapäeval, 23. novembril, Tartu Kirjanduse Majas. Auhind määratakse aasta jooksul ilmunud silmapaistvama ilukirjandusliku debüütteose autorile.

Kreutzwaldi päevad
Detsember
Kreutzwaldi päevade teaduskonverentsi peetakse Eesti Kirjandusmuuseumis igal aastal jõulude eel. Kahepäevane konverents hõlmab ettekandeid nii kirjandusteaduse kui ka folkloristika valdkonnast.