Alates 2004. aastast on Tartu Linnaraamatukogus koostatud andmebaasi "Tartu ilukirjanduses" ning et kirjanduslikus Tartus rändamist hõlbustada, on andmebaasi kogutud aukartustäratava hulga tekstide ja katkendite põhjal koostatud kaks kirjanduslikku teejuhti.

Raamat "Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus" (2017) pakub kahte tekstidega kaardistatud marsruuti, millest üks viib kesklinnast Karlovasse ning teine Supilinna poole. Teejuhi on koostasnud Halliki Jürma, Katrin Raid ja Maia Tammjärv, illustreerinud Jaan Rõõmus ning välja andnud Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond. Teejuhti on võimalik soetada raamatukauplustest üle Eesti.

Loe raamatu lühitutvustust Keelest ja Kirjandusest ning Tartu Postimehest.

 

Esimese teejuhi sisuliseks jätkuks on raamat „Emajõe pääl. Hajakirjanduslikud rännakud Emajõel" (2018), mis pakub veel üht retke Tartu ilukirjanduslikel radadel ja vetel. Ka selle raamatu aluseks on olnud Tartu linnaraamatukogu andmebaas „Tartu ilukirjanduses“. Seekord juhatavad kirjanduslikud tekstid, sekka ajakirjanduslikud kajastused uitama Emajõe ääres, sees ja peal. Teejuht on mõeldud nii neile rändajaile, kes on Tartus esimest korda, kui ka neile, kes soovivad linna oma koduks pidada. Raamatu on koostanud Halliki Jürma ja Katrin Raid ning välja andnud Tartu Linnaraamatukogu. Saadaval raamatukauplustes üle Eesti.

Loe lühitutvustust Tartu Postimehest.