Kirjanduslinna residentuuriprogramm

Rahvusvaheline residentuuriprogramm kirjanikele ja eesti kirjanduse tõlkijatele

Kirjanduslinna residentuuriprogramm sai Tartus alguse 2017. aastal ning on mõeldud kirjanikele ja eesti kirjanduse teistesse keeltesse tõlkijatele. See on üks olulisemaid ülemaailmse haardega algatusi Tartu kui UNESCO kirjanduslinna tegevuskavas, mis aitab avardada siinse kirjanduselu rahvusvahelist mõõdet ja luua uusi kultuurisidemeid ning ühtlasi pakub residentidele võimalust ammutada inspiratsiooni siinsest keskkonnast ja kultuurist.

Programm pakub residendile majutust kaheks kuuks Karl Ristikivi muuseuumi endises majas Tähtveres, stipendiumi 600 eurot kuus ning reisikulude osalist koompensatsiooni. Residendist kirjanikku või tõlkijat oodatakse osalema aktiivselt Tartu kirjanduselus, tutvuma siinsete kirjanike, lugejate, kirjandusuurijate, tõlkijate ja kirjastajatega. 

Alates 2018. aastast toimub residentuuriprogramm kaks korda aastas, kevadel ja sügisel ning taotlusvoorud kuulutatakse välja vastavalt veebruaris ja augustis. 

Seni on Tartus kirjanik-residendina viibinud sloveeni kirjanik Andrej Tomažin, iiri kirjanik ja kultuurikriitik Darran Anderson ning ungari kirjanik Gabi Csutak. 2019. aasta kevadisse vooru saab avaldusi esitada 25. veebruarini.

Täpsemat infot 2019. aasta esimese vooru kohta leiab SIIT.