Soome Instituut korraldab 27. aprillil koostöös TÜ kirjanduse ja teatriteaduse osakonnaga professor Liisa Steinby Granö loengu teemal “The emergence of the modern subjectivity in the eighteenth-century novel”. Avalik loeng algab kell 12.15 ja toimub aadressil Ülikooli 16-109. Kõik huvilised on oodatud kuulama!

Professor Liisa Steinby on pika akadeemilise karjääriga Soome kirjandusteadlane. Aastatel 1991–1994 töötas ta Oulu Ülikoolis kirjanduse professorina ja alates 1994. aastast on ta Turu Ülikooli võrdleva kirjandusteaduse professor. Steinby on töötanud uurijana ka Saksamaal, Inglismaal ja Ameerika Ühendriikides. Tema uurimisteemad on hõlmanud terve modernse kirjanduse ajaloo kuni kaasaegse postmodernismi. Aastatel 2010–2013 juhtis Steinby ka Soome Akadeemia uurimisprojekti "Kirjandus ja aeg", mille raames uuriti erinevaid kirjanduslikke ajakäsitlusi ning nende kajastumist romaanides.

Loeng on inglise keeles.

Lisainfo: http://www.finst.ee/yritused/grano-loeng-liisa-steinby/

Granö loengusari on saanud nime soomlasest geograafiaprofessori Johannes Gabriel Granö järgi, kes oli Tartu Ülikooli professor aastatel 1919-1923. Granö loengute eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel. Loenguid ja seminare korraldab Soome Instituut koostöös Turu Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Granö keskusega.