9. veebruaril kell 18.00 toimub Vilde kohvikus (Vallikraavi 4) KirjandusAit.

Facebooküritus.

Eelmise kevade Londoni raamatumessil tutvustati uut romaanisarja Hogarth Shakespeare Series, mille esimene raamat, Jeanette Wintersoni romaan „The Gap in Time“, oli just äsja ilmunud. Shakespeare Series on selline sari, kus tuntud kirjanikud võtavad oma uue romaani aluseks ühe Shakespeare’i näidendi ja Winterson valis 1610. aasta näidendi „Talvemuinasjutt“. Wintersoni romaan „Sel pikal ajal“ (Varrak, tlk Mihkel Mõisnik) ilmus eesti keeles 2017. aasta alguses ning kirjanik jutustab selles ühe pealtnäha õnnetu loo väikesest mahajäetud tüdrukust, kes õnnetute juhuste läbi Inglismaalt Ameerikasse jõuab ning hoopis seal üles kasvab. „Talvemuinasjutt“ on üks hilisemaid Shakespeare’i näidendeid, mille lõpptulemuseks ei ole mitte veri ja pisarad, vaid arusaamine ja leppimine. Ja kui pisarad, siis puhtast rõõmust. Wintersonist Shakespeare’i valgel vestlevad kirjandusteadlane Ene-Reet Soovik ja Kätlin Kaldmaa.

Kui juba minna Tartusse, tuleb tutvustada ka Tartu kirjastusi. Nii on meie seekordne teine raamat kirjastuse Toledo uudisteos „Õmblejanna Madridist“, autoriks María Dueñas, tõlkijateks Mari Laan ja Kristiina Raudsepp. Romaan on tõlgitud juba enam kui 25 keelde ning see avab lugeja ees ühe kangelanna kujunemisloo kõigi dramaatiliste elukäänakute ja kannapööretega, mis sinna juurde kuuluvad, olgu selleks armusuhe hullutavalt don-juanliku meesterahvaga, pingestatud riskantsed seiklused või poliitilised mahhinatsioonid. Romaani tegevus toimub möödunud sajandi kolme- ja neljakümnendatel aastatel, peamiselt Hispaania kodusõja ajal. Peategelaseks on Madridi lihtsatest oludest pärit õmblejanna Sira Quiroga, kes ootamatute elukeerdkäikude järel satub vahetult enne sõja puhkemist Marokosse. Raamatu tagatubasid avab kirjastaja ja tõlkija Mari Laan, keda küsitleb PI Filimonov.

Raamatutest loeb katkendeid Maarja Mitt. Muusikalised vahepalad toob kuulajateni Karoliina Kreintaal.

Kõigi kohvikukülastajate vahel loositakse välja kõnealuste autorite raamatuid. Raamatuid saab ka kaasa osta.

Kohvikuõhtu toimub Tartus Vilde lokaalis Vallikraavi tn 4. Üritus on tasuta, registreerida pole vaja ning kõik on oodatud!

Kohvikuõhtuid korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Eesti PEN.

Lisainfo:
PEN Eesti
Kätlin Kaldmaa
51 42 359

Euroopa Komisjoni esindus Eestis
Kadri Kull
Jana Laurend
626 44 400