12. veebruaril kell 17.00 toimub Tartu Kirjanduse Majas kirjanduslik teisipäev, kus tuleb juttu Kim Michaelsist ja tema "Kurjuse hingeelust".

Uurides kurjust oleme nagu mõrvalugu lahendav detektiiv, kes pingsa uurimistöö tulemusena avastab, et mõrvariks, keda ta otsib, osutub ta ise... Kurjust uuritakse kui uurijast väljaspool asuvat objektiivset nähtust. Vaadates praegu maailmas toimuvat, võime kurjuse kohta suhteliselt kindlalt väita vaid seda, et meie arusaamine kurjusest ja selle tekkepõhjustest on pehmelt öeldes puudulik.
Raamatu tutvustusel räägime meid kõiki vallutanud illusoorsest lokaalsuse printsiibist, kahe erineva eliidi rollist ühiskonnas, personaalsest psühholoogilisest miiniväljast ja paljust muust, mis aitab meil paremini mõista nii iseenda kui ka ühiskonna meeleseisundit ja arengudünaamikat.

Raamatust kõneleb Kim Michaelsi "Kurjuse hingeelu" väljaandja Argos Kracht, keda ühendavad autoriga pikaajaline isiklik tutvus, maailmavaateline sarnasus ning soov mõista maailma läbi sisevaatluse ja iseenese mõistmise. Vestlust juhib kirjanik Piret Bristol. Vestlusringi on oodatud kõik, keda huvitab uuem vaade inimpsüühikale.

Facebooki üritus.