Kirjanduslik teisipäev kutsub Kristjan Tamošiunase I luulekogu esitlusele "Ühe ainsa ma leidsin ju säält" kell 16.00-17.00 Utoopia Raamatupoes (Vanemuise 19) ja seejärel luule- ja muusikaringi kell 17.00-19.00 Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19).

Kristjan Tamošiunas oskab rääkides laulda ja sõnades valada kujutluspilte atmosfäärist, loodusest ja muistetest tarkustest. Mõnikord ei pärine need teadmised kaasaegsest maailmast vaid aegade algusest rännates läbi aja.

Oled oodatud Utoopia Raamatupoodi kell 16.00-17.00 kuulama lugusid, luuletusi ja jutte Kristjani elust ja tarkustest, mida kannab tema loominguline süda. Kromaatilisel kandlel saadab Gerda Nurmeots.

" Käesoleva luulekogu (kirjutatud aastatel 2003-2015) autor Kristjan Tamošiunas elab Sakala kõrgustiku lõunapoolsel jalamil Veisjärve külas. Selle luule sünni juures elavad järved, jõed, paljud eesti loodusmaastikud ja kõik imelised inimesed, kes sarnaselt udule hõivavad oma ainulaadsuses koha allegoorilises metalingvistilises värssides! Samavõrd palju on siin hingust ka meie rahva muistses pärandis - talukultuuri loojate hoidjate kätes ja muidugi loodusjumallikus seadmuses, mis tuletab pidevalt meelde inimeseks olemise võimalustest. Inspiratsiooni allikaks võib tihti ära tunda oma näo, mis peegeldub öötaeva dramaatilistelt seiklustelt ja kütkestab pidevalt üha uute ja avastamist meelitavate seiklustega jätkama keele ja olemise seoste tundma õppimist. Sama oluline märksõna luule sünni juures on maatöö ja isiklik suhe põlispuudega. "

Luulekogud on ka müügil kohapeal -20% soodustusega 15.- tk. (Tavahind 18,50.- tk)

Olete oodatud pärast luule esitlust Tartu Kirjanduse Majja kell 17.00-19.00 juhendatud muusika- ja lauluringi, et tunda ennast vabalt ja mugavalt patjadel istudes. Eriti tere tulnud on mõni Sinu oma laul, instrumentaal või luuletus, mida ringis jagada. Näiteks regilaulud, hinge- ja väelaulud või isegi omalooming. Oleme avatud lauludele, instrumentidele lastes hetkel end kanda :)

Kogu sündmus on tasuta!
Kuid oodatud on kingitused, maaema kodused hoidised või muud toredat.

05.veebruaril algab Hiina kalendri järgi Uus Sea Aasta- MaaSiga jätkab Maa elemendis just nagu MaaKoer eelnevalt oma õnnekondi oli maha matnud võib siga selle uhkelt ülesse tuhnida..ja kuna Siga on astroloogilises rattas viimane, siis kontakt Maaga tuleb taastada ennekõike neil, kes tahavad puhta südamega uut tsüklit alustada.

Facebooki üritus.