22. augustil kell 19.00 Tartu Kirjanduse Majas:

Aita välja selgitada Tartu lemmikud esmakordsel rahvusvahelisel lavaluule videovõistlusel!

UNESCO kirjanduslinnade projekt Slam-O-Vision toimub Melbourne'i algatusel tänavu esmakordselt ning Eurovisiooni eeskujul võistlevad videopildi vahendusel lavaluuletajad kaheksast kirjanduslinnast. Videod on üleval projekti veebilehel https://cityofliterature.com.au/slam-o-vision/

Tartut esindab konkursil tänavuse TarSlämmi võitja Maris Pedaja luuletusega „Nahk ja kirbud“, mis osales ka rahvusvahelises lavaluuletajate projektis Borderlines. Video salvestati 29. märtsil Tartu Kirjanduse majas toimunud sündmusel „Noorte luuleleva Hasso Krulli Euroopas“.

Iga vaataja saab ka veebilehel oma lemmikuid märkida, ametlikud punktid selgitatakse aga välja iga osaleva linna korraldatud hindamisel, millest läkitatakse Melbourne'i video. Seega koguneme neljapäeval, 22. augustil Utoopiasse, et veeta meeldiv õhtupoolik, vaadata läbi videod ning anda esinejatele oma hinded nagu slämmil ikka. Tõsi, oma linna poolt kahjuks hääletada ei saa, aga Maris Pedajale saame kaasa elada 6. septembril, kui võitja Melbourne'i kirjanike festivalil välja kuulutatakse.

Facebooki üritus.