2018. a. möödub 175 aastat Lydia Koidula sünnist. Väärikaks Eesti Vabariik 100 sündmuseks ja Koidula pärandi väärtustamiseks on ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss.

Tartu eelvoor toimub Oskar Lutsu majamuuseum Tartus 10. veebruaril kell 11.00.

Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming. Konkursi finaalis hindab esinemisi kolme liikmeline professionaalidest žürii, kuhu tänavu kuuluvad luuletajad Triin Soomets ja Kaupo Meiel ning näitleja Jaak Johanson. Konkursi võitja auhinnaks on Lydia Koidula pastell- portreemaal(autor Vello Paluoja) ning auhinnafondi toetavad Kultuurkapital ning mitmed eesti teatrid.

Etluskonkurss päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 10.märtsil 2018. a. Pärnus, Koidula muuseumis, kuhu lähetatakse iga piirkondliku eelvooru 2-3 parimat esinejat.

Osavõtt Tartu eelvoorust

Registreerimine eelvooru ning teated ja küsimused palume saata: meeli.valjaots@katarina.ee. Registreeruda saab kuni 9. veebruarini. Registreerimist kinnitavas kirjas on vajalik öelda oma nimi ja anda teada, mis on esitatavate luuletuste pealkirjad.

Rohkem infot:
https://linnamuuseum.tartu.ee/koidula-etluskonkursi-tartu-eelvoor-toimub-lutsu-majamuuseumis/
 
Facebooki üritus.