Luuletajad Heli Laaksonen Soomest, Ieva Samauska Lätist ja Leelo Tungal Eestist kohtuvad lastega neljal päeval septembris erinevates kohtades üle Eesti. Osa luulerõõmust saab ka täiskasvanutest publik, kes on oodatud luuleõhtule 12. septembril kell 18 Tampere Majja, Tartusse. 

Heli Laaksonen (1972) on särava esinemisega murdeluuletaja, kes on saavutanud modernse rahvaluuletaja staatuse Soomes: tema viit Edela-Soome murdes kirjutatud ja sooja huumorit viljelevat luulekogu on ostetud üle 200 000 eksemplari. Laaksoneni luulet on ilmunud ka võru („Maapuupäiv”, Sammakko, 2000, tlk Jan Rahman) ja hiiu keeles („Ole ise”, EKSA, 2017, tlk Järvi Kokla).

Ieva Samauska (1969) on avaldanud üle 20 luule- ja proosateose. Inglise keeles on ilmunud tema koolirahu ja -rahutust kommenteeriv luuleraamat „The Noisy Classroom” (The Emma Press, UK, 2017, tlk Žanete Vēvere Pasqualini). Luulesõidul tutvustatakse Samauska leidlikku luulet esmakordselt eesti keeles luuletaja, tõlkija ja luulesõitja Contra vahendusel.

Leelo Tungal (1947) on armastatud ja auhinnatud rütmi- ja riimimeister. Eelmisel aastal ilmus temalt kaks luuleraamatut: laste nutimaailma kirjeldav „Hallooo!” (Tammerraamat), mis pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia lastekirjanduse kategoorias ning täiskasvanutele mõeldud kogumik „Teeleht” (Tammerraamat). Luulesõidul osaleb Tungal juba kolmandat korda.

Tänavust Luulesõitu aitavad korraldada Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tampere Maja ja Tuglase Selts.

Fotode autorid: Miikka Lappalainen (Laaksonen), Haralds Fiłipovs (Samauska) ja Dmitri Kotjuh (Tungal).

In English: https://www.poetryride.com/festival

Facebooki üritus.