14. detsembril kell 19.00 esitletakse Tartu Kirjanduse Majas Mudlumi kriitikakogumikku „Ümberjutustaja”.  Mudlumiga vestleb Keele ja Kirjanduse peatoimetaja Johanna Ross. 

„Ümberjutustaja” koondab seitsme aasta jagu valitud kaastöid eesti kultuuriväljaannete spektri eri osadele Nihilist.fm-ist Vikerkaareni. Käsitletud on nii kõrg- kui ka kergkirjandust, nii Loomingu Raamatukogus ilmunud tõlketeoseid kui ka luulet, nii Meelis Friedenthali kui ka Mikk Pärnitsat, nii Andrus Kivirähka kui ka Onu Bellat. Autor ise ütleb, et kuigi välja näeb raamat väga soliidne, on ta sisult üpris lõbus ja „kriitika” asemel kuulub rohkem kategooriasse „räägin sellest, millest tahan ja mis meeldib”. Seega leiab „Ümberjutustajast” ka metakriitikat, mõne teatri- ja filmiarvustuse ning mõned esseedki – aga millest Mudlum ka ei kirjutaks, teeb ta seda ikka ühtviisi humoorikalt, inimlikult ja lugemisnaudingut pakkuvalt.

Johanna Ross: „Tugeva anti-establishment-suundumusega rühmitusest ZA/UM välja kasvanud kriitik on nüüd maha saanud hästi viisaka, väljapeetult hallis toonis tekstikogumikuga – mis toimub, mis seal ometi sees on? Kindlasti rahastas kulka!”

Mudlumilt on varem ilmunud kolm proosaraamatut: „Tõsine inimene”, „Linnu silmad” ning „Ilus Elviira”. 

„Ümberjutustaja” on kujundanud Allan Appelberg, toimetanud Helena Läks, keelt toimetas ja korrektuuri luges Lydia Raadik ning kirjastas Elusamus. Raamat sisaldab 39 teksti.

Facebooki üritus.