19. novembril kell 19.00 esitletakse Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2) pilteepose "Kalevipoeg" teist raamatut.

Pilteepose „Kalevipoeg“ eesmärgiks on panna Fr. R. Kreutzwaldi koostatud rahvuseepos tänapäevasesse pildikeelde ning muuta arusaadavaks põlvkonnale, kelle jaoks on oluline pildikultuur ja popesteetika. „Kalevipoja" pilteepose kujundamisel tuginevad autorid arheoloogilistele leidudele, mille läbi on raamatu piltidesse peidetud ka palju Eesti ajalugu.


Esitlusel räägib pilteepose väljaandmise eestvedaja Raoul Annion pilteepose „Kalevipoeg“ viimase paari aasta jooksul toimunud arengutest ning raamatusse valitud arheoloogilistest leidudest. Raamatu kunstnik Jevgenia Dudin kõneleb rahvuseepose uude pildikeelde panekuga kaasnenud väljakutsetest. Antroposoof ja mütoloogia uurija Sirje Purga jutustab „Kalevipoja“ pildikeelest ning mida sellest välja saab lugeda.


Pilteepos ”Kalevipoeg” avaldatakse seitsme eraldi raamatuna ning see ilmub eesti ja võru keeles. I raamat ilmus 2014. aastal ning III osa ilmumine on planeeritud 2017. aasta kevadesse. Igal raamatul on oma kunstnik, millega soovitakse rõhutada rahvuseepose rikkalikku ainest erinevateks ja mitmekülgseteks tõlgendusteks.

Facebooküritus.