Prima Vista tuleb taas! Neljateistkümnes Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival toimub 8.-13. maini mitmesugustes paikades üle terve Tartu ning 9. mail ka partnerasulas Värskas.

Seekordse Prima Vista patrooniks on Lauri Sommer, kes tänavust teemat - "Seitsme maa ja mere taga" - mõtestab nõnda:
"Niiviisi, määratult ja ometi määramatult, algavad mõned muinasjutud. Võib-olla tähendab see fraas lihtsalt „kaugel“. Inimesele on ikka mõõtmistehted meeldinud. Kaugusel on mitu dimensiooni. Kas on miski meist kauge ajas, ruumis või hoopis tunnetuse poolest. Inimvaimu yks põhiväärtus on see, et kõik need kaugused on yletatavad. Me võime mingil kombel nende merede taha jõuda ja näha, mis seal siis on. Ja lugu, mida nii alustati, on alati räägitav, kõne lõppematu seni kuni viimane inimene teisele otsa vaatab. Sellepärast need sõnad, hääled, kohtumised ja raamatud."


Tartu kui UNESCO kirjanduslinna mainefestivalile on oodata kirjanikke nii Eestist kui ka mujalt, toimub traditsiooniline raamatulaat ja pargiraamatukogu, kavas on raamatuesitlusi, luuleõhtuid, kohtumisi kirjanikega, kontserte, filme, lasteüritusi ning palju muud põnevat. Täpsemat infot võib leida festivali kodulehel kirjandusfestival.tartu.ee.

Facebooküritus.