22. veebruaril kell 18.00 esitletakse Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus lasteraamatut “Nässu ja lumekruubid”.

Millest me esitlusel räägime?
Küllap pisut sellest, et Nässu lugude teises raamatus tuleb mänguasjamuuseumis elava sinisilmse karu pähe mõte hakata kirjanikuks. Tema heal sõbral Lillekäpal tuleb aga mõte, et miks ei võiks Nässu hakata hoopis ehitajaks, müüjaks, pagariks või kunstnikuks. Ameteid on ju nii palju ja võibolla saaks Nässust sedasi katsetades koguni maailma ainus telliskividele luuletusi kirjutav ehitaja või siis pirukaid kokku õmblev pagar.

Midagi veel?
Muidugi räägime ka sellest, kes raamatu tegid, miks nad seda tegid ja miks need lumekruubid sinna raamatusse sattusid. Jagame hooandjatele raamatuid ja muid kinke ning sööme kommi - see viimane pole ka sugugi vähemtähtis. Seda enam, et raamatu peategelasel on sünnipäev kohe esitlusele järgneval pühapäeval :)

Lood raamatusse on kirjutanud Marge Pärnits, fotod välja võlunud Siim Vahur, tähed ja pildid oma kohale nüginud Maarja Roosi ja kõik komad paika nihutanud Mari Tuuling.

Raamat on sündinud Tartu Kultuurkapitali ning paljude rõõmsate hooandjate toel. Fotodel kasutatud mänguasjad kuuluvad Tartu mänguasjamuuseumi kogudesse.

***
Raamatuesitlus kuulub üritustesarja "Vinge veerandsada - Tartu mänguasjamuuseum 25!".

Facebooki üritus.