8. septembril kell 13.00 toimub AHHAA keskuse katusel raamatuesitlus "Astrofüüsika inimestele, kel on kiire" ja astrofüüsika teemaloeng, mida viib läbi astrofüüsik Andi Hektor. 


Mis on aja ja ruumi olemus? Kus asume meie kosmoses? Kuidas avaldub kosmos meis endis? Need ja paljud teised küsimused astrofüüsika kohta on huvitavad, aga paraku tundub kõigile küsimustele vastuste otsimine kiire elutempo kõrval niivõrd keeruline, et mõnikord jäävadki küsimused vastuseta. 

Tunnustatud astrofüüsik Neil deGrasse Tyson on oma rahvusvahelises menuraamatus „Astrofüüsika inimesele, kel on kiire“ neile ja paljudele teistele küsimustele lühikesed ja arusaadavad vastuseid andnud. Kuid kas astrofüüsikat ikka saab ülearu lihtsustada ja siililegi selgeks teha? Raamatu sisu üle arutleb meie kohalik astrofüüsik Andi Hektor, kes raamatu eksklusiivselt huviliste jaoks juppideks võtab.

Andi Hektor on füüsik, kes töötab Tallinnas KBFI-s tegeledes osakeste- ja astrofüüsika ning kosmoloogiaga. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli, lisaks töötanud Euroopa Tuumauuringute Keskuses Genfis (CERN) ja Tartu, Uppsala, Helsingi ning Cambridge’i ülikoolides. Ta on aktiivne teadusliku mõtteviisi ja füüsika populariseerija ning teadmistepõhise majanduse agitaator ning on rohkem kui 170 teadusliku artikli kaasautor ja paljude populaarteaduslike teoste autor.

Esitlusel on võimalus Neil deGrasse Tysoni raamatur "Astrofüüsika inimesele, kel on kiire" osta 20% soodsama hinnaga.

Sündmus on tasuta. Vihma korral toimub esitlus AHHAA lektooriumis.
Tule kuulama ja universumist vaimustuma!

Facebooki üritus.