16. novembril kell 18.00 toimub Soome Instituudis raamatuklubi kohtumine.

Novembrikuu raamatuklubis on arutelu all soomerootsi kirjaniku Ulla-Lena Lundbergi romaan “Jää”, mis on ühtlasi ka üks tänavuse Põhjamaade raamatukogunädala tekstidest.

Ulla-Lena Lundberg (s 1947) sai oma romaani „Jää“ eest 2012. a Soome tuntuima, Finlandia kirjandusauhinna. Teose tegevus toimub suure saarestiku väikesel saarel, kuhu pärast sõda saabub uus kirikuõpetaja Petter Kummel koos oma naise ja väikese tütrega. Elurõõmsale ja heatahtlikule pastorile tundub, nagu oleks ta paradiisi jõudnud, sõda on seljataga ja elu hakkab taas rööbastesse minema. Tema kõrval on armastatud naine Mona, kes teeb kõik, et nende elu uues kohas laabuma hakkaks. Väikeses saarestiku koguduses puutuvad nad kokku väga erinevate inimestega alates Nõukogude Venemaalt põgenenud arstist Irene Gyllenist kuni vaikse Posti-Antonini, kellest saab pastoripere kõrval üks romaani kesksemaid tegelasi.

Ulla-Lena Lundberg on pärit Ahvenamaa servalt väikesaarelt Kökarilt ja romaan tuginebki suuresti kirjaniku perekonna loole.

Arutelu toimub eesti keeles. Vestlust juhib soome kirjanduse asjatundja ja tõlkija Heidi Iivari.

Facebooki üritus.