13. septembril kell 18.00 toimub Soome Instituudi raamatukogus raamatuklubi kohtumine.

Sügise esimeses raamatuklubis arutleme kirjanik Riikka Pulkkineni romaani “Tõde” (2010, eesti keeles 2011) üle. Pulkkinen (1980) on auhinnatud kirjanik, kelle debüütteos “Piir” (2006, eesti keeles 2009) sai palju tähelepanu ning teosest anti kohe pärast ilmumist välja ka kordustrükk. 

Pulkkineni teine romaan “Tõde” kandideeris ilmumisaastal Finlandia kirjandusauhinnale. Romaan osutus menukaks ka välismaal, praeguseks on “Tõde” tõlgitud enam kui 15 keelde. Aastal 2011 tehti romaanist ka lisatrükk, kuhu Pulkkinen kirjutas juurde ühe lühikese peatüki. 

“Tõde” sündmustik areneb kahel erineval ajaliinil: praeguses hetkes, kus kirjeldatakse vähihaige Elsa viimaseid hetki koos oma perega ning 1960. aastatel, mil Elsa ja Martti noore pere argipäeva lööb sassi lapsehoidjaks palgatud Eeva. Romaani on võrreldud Helvi Hämäläineni klassikuga “Säädyllinen murhenäytelmä”, ennekõike selle keskklassi peategelaste ning nende kaudu käsitletud mahavaikitud traumade ja inimsuhete tõttu. “Tõde” on siiski eelkõige romaan armastusest, petmisest ja tõe ning kujutluse vahele tõmmatud hägusest piirist. 

Raamatuklubi vestlus toimub eesti keeles. Arutelu juhib Soome Instituudi selle sügise praktikant, kirjandusteaduse magister Joonas Simula.

Facebooki üritus.