31. jaanuaril kell 18.00 toimub Soome Instituudis raamatuklubi kohtumine. 

2019. aasta esimeses raamatuklubis arutletakse kirjanik Timo K. Mukka (1944-1973) romaani “Maa on patune laul” (ilmus 1964, eesti keeles 1995, tlk Maarja Lõhmus) üle. Tegemist on Mukka debüütromaaniga, mille ta kirjutas 19-aastaselt. Teos sai pärast ilmumist väga vastuolulise kriitika osaliseks, kuid tänapäeval peetakse Mukkat üheks oma ajastu silmapaistvamaks soome kirjanikuks.

“Maa on patune laul” on hämmastav, naturalistlikult ilus ballaad. Noor Mäkelä Martta elab väikses Siskonranta külas Lapimaal, kus inimesi lõhestavad tulihingeline religioossus ja tugevad seksuaalsed instinktid. Martta ja saami põdrakasvataja lühikest armulugu kirjeldatakse samaaegselt nii maalähedaselt loomuliku kui ka kaunilt lüürilisena. Loo raamistikuks on Lapimaa purustavalt võimas loodus ja väikese küla rusuv elu: külaelanike fanaatiline religioossus ja range kodune õhkkond loovad Martta armastusloole karmi tausta.

Raamatuklubi vestlus toimub eesti keeles. Arutelu juhib Soome Instituudi praktikant, kirjandusteaduse magister Joonas Simula.

Facebooki üritus.