28. veebruaril kell 18.00 esitleb Soome Instituudi raamatukogus oma värskelt eesti keeles ilmunud teost “Koos lahus” (TÜ kirjastus) Jyväskylä Ülikooli emeriitprofessor Pekka Lilja. Liljad intervjueerib eesti kirjandusteadlane ja Tartu Ülikooli õppejõud Mart Velsker, kes on ka üks teose "Koos lahus" koostajatest ja toimetajatest.

Pekka Lilja on uurinud nii soome kui ka eesti kirjandust, esinenud mõlemas keeles aktiivse kirjanduskriitikuna ja olnud aastakümnete jooksul üks olulisemaid kahe maa vahelise kultuurisilla loojaid. Lilja väitekiri “Positiivisen sankarin tulo neuvostovirolaiseen romaaniin” (1980) avas täiesti uusi perspektiive Nõukogude Eesti kirjanduse tsensuurist sõltumatul käsitlemisel, üks osa sellest ilmub ka käesolevas köites. 

Ta on avaldanud mitmeid teoseid soome keeles, eesti keeles on Pekka Lilja ja Kulle Raigi ühistööna ilmunud raamat “Urho Kekkonen ja Eesti” (2007). “Koos lahus” on Lilja esimene eestikeelne artiklikogu, mis sisaldab töid alates 1973. aastast ning annab läbilõike tema mitmekülgsest tegevusest. 

Üritus toimub koostöös TÜ kirjanduse ja teatriteaduse osakonnaga.

Facebooki üritus.