27. jaanuaril kell 17.30 esitleb Toomas Tiivel Tasku Keskuse Rahva Raamatus oma raamatut "Maailma napsid". Intervjuu raamatu autoriga viib läbi vürst Peeter Volkonski.

Teatme- ja reisiraamat „Maailma napsid“ on järg Toomas Tiiveli raamatutele „Viskimaailma teejuht” (2007), „Viinad ja peenemad napsid” (2009) ja „Ehe rõõm. Konjakid, armanjakid, grapad ja muud brändid” (2011). „Maailma napside“ peamine ajend oli eri maade reisidelt sugenenud, aina süvenev mulje, et kõige huvitavamad on just kohalikud napsid, nendega seotud salapära ja kultuur. Lisaks paljudele eelnevates raamatutes kirjeldatud jookidele on siin juttu mitmetesteksootilistest napsidest, mis eelmistes on jäänud tutvustamata.

Raamat on mõeldud kõigile neile, keda huvitab napside ajalugu ja päritolu. Aga ka neile, kes huvituvad maailma geograafiast, kellele meeldib reisida ka kodust väljumata ning enda geograafilisi teadmisi laiendada ka pärast koolipingist tõusmist. Raamat on mõeldud nii lugejale, kes teeb esimesi tutvusi napsidega, kui ka lugejale, kes on küll eri napse maitsnud, kuid tahaks nende kohta rohkem teada saada.

Raamatus antakse ülevaade napside ajaloost, tootmisest, neid tootvatest maadest ja piirkondadest. Pikemalt on juttu umbes 120 riigi ligi 500 napsist koos nende ajaloo, fotode, tootmise iseärasuste ja maitseomadustega. Lisatud on soovitusi, millal, miks, kus ja kuidas neid napse maitsta.

Facebooküritus.


Kohtumiseni Rahva Raamatus!