Tartu linnakodaniku muuseumis (Jaani 16) toimub 24. märtsil kell 17.00 Uku Masingu luule õhtu "Kelle pärast õhtu sai nii selgeks".

Seekordne luule- ja muusikaõhtu linnakodaniku muuseumis on pühendatud eesti luuletajale ja teoloogile Uku Masingule (1909-1985), kes on eesti kirjanduse üks omanäolisemaid autoreid ja kelle sünnist täitub tänavu 110. aastat.

Uku Masingu luulet loevad ja laulavad Anne Maasik ja Heikki- Rein Veromann. Õhtu juhatab sisse Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Külliki Kuusk lühikese sissevaatega Masingu luulesse.

Anne Maasik ja Heikki-Rein Veromann on koostöös loonud aegade jooksul mitmeid laule Uku Masingu luuletekstidele. Oma suhet Masingu luulesse on Anne Maasik kirjeldanud nii: "On nagu suurde, salapärasesse aeda astumine läbi kõrge, vanaaegse raudvärava -, lopsakasse aeda, kus kasvab imepäraseid puid ja taimi vaikses hämaruses. Eriline, aukartust äratav, lähedane."

Külliki Kuusk on kirjutanud mitmeid uurimusi ja artikleid Uku Masingu luulest, toimetanud 6-osalise U. Masingu "Luule" ( Kirjastus Ilmamaa, 2000-2005) sarja, korraldanud Uku Masingu koduarhiivi. Uku Masingu Kolleegiumi liige. Külliki Kuusk on Masingu loomemeetodit nimetanud palverännakuks luules ja tema luulet kui palveränduri pihtimust teekonnal kadunud koju.

Sissepääs muuseumipääsmega.

Facebooki üritus.