Rühmituse ;paranoia publishing ja Tartu Uue Teatri koostööprojekt Ulmefestival toimub 17-19. mai 2018 Tartu Uues Teatris.

Ulmefestival on kompaktne kultuurisündmus, kus etendused, tekstid, helikunst, installatsioonid ja inimesed moodustavad kolmepäevalise ulmelise keskkonna, unikaalse seisundi, kus ulme tajuhorisondid teostuvad sõnas, pildis ja liikumises. Festival kui keskkonna-näituseprojekt on avatud terve päev, etendused toimuvad õhtusel ajal.

Kogu festivalil on ühtne arhitektuurne- ja valguslahendus, mis muudab Tartu Uue Teatri saali ja muud ruumid keskkonnaks, kus toimuvad etendused, esitlused ja muud üritused. Ulmefestival on Tartu Uue Teatri kümnenda juubelihooaja ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna üritustesarja Eesti Vabariik 200 programmi osa.

Esinejad: 
Iggy Lond Malmborg, Tellervo Kalleinen, White Sparks, Monsieur Valdemar, Psühhoteek, Mihkel Kleis, Galaktlan, Joel Tammik, Roomet Jakapi, Fuji Hoffmann, Minna Triin Kohv, Luulur, Martiini, Kaisa Selde, Gabriela Liivamägi, Urmo Mets, Henri Hütt, Berk Vaher, Aivar Tõnso, Uku Zkuz / SÜNK, Marie Heiberg, Kiwa, Peeter Piiri.

Facebooki üritus.