Põhja-Ameerika kunstnik Joey Hannaford palub kõiki jutu-, kunsti- ja muusikahuvilisi osa saama väntteatrist. Pärast jõuluaega on just sobiv ennast sisse seada hubasesse Fahrenheidi raamatutuppa, et vaadata kaunist jutustust ja kuulata banjomängu. 

Üritus sobib eriti hästi lastele :)
Etteaste toimub ainult ühel korral 27. detsembril kell 16.00-17.00.

"Vändakad" (ingl k crankies) on traditsiooniliste jutuvestmiskommete osa Ameerika Lõuna-Apalatši mägede kaugemates nurkades. Vändaka mõte on väga lihtne: siluettkujutistega paberirulli valgustatakse tagantpoolt küünla või elektripirniga. Seejärel keeratakse vändaka kujutisi aeglaselt loo, laulu või luuletuse esitamise ajal. Apalatšia rahvas oli puruvaene, niisiis on traditsiooni osaks see, et vändakas valmistatakse käepärastest esemetest, näiteks looduslikest asjadest või kanga- ja paberijääkidest.

Sellest traditsioonist inspireerituna üritavad Ameerika kunstnik Joey Hannaford ja tema abikaasa, muusik Jim Anderson tõlgendada Eesti teemasid, kasutades oma Tartu-perioodi jooksul vändakate valmistamiseks leitud materjale. Nad esitavad Ameerika rahvamuusikat ja esitlevad vändakaid, mida on valmistanud külluslikust ressursivarust, mille nad leidsid Trükimuuseumist ja teistest paikadest Tartus.

Üritust toetavad Eesti Trüki- ja Paberimuuseum ja Tartu Linn

Joey Hannaford viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com

Facebooki üritus.