19. detsembril kell 18 esitleb Värske Rõhk Arhiivis kaht uut debüütkogu, Talvike Mändla "Kosmonaut" ja Kristel Algvere "Merehurmarohi". Autorid loevad tekste, musitseerib Andres Alaru.

Talvike Mändla debüütkogu "Kosmonaut" on Värske Rõhu raamatusarja 19. raamat. Raamat rändab unenäolistel ja müütilistel radadel, on tulvil ootamatuid ja meeldejäävaid kujundeid. Mändla luule hõlmab mitmeid erinevaid vaatepunkte ning siin on midagi labürintlikku – iga käänaku taga on midagi veelgi kummastavamat ja kriipivat.

Kristel Algvere „Merehurmarohi“ on looduslähedane luuleraamat, mis on värskendavalt lihtne ja kerge. See on märkamiste ja äratundmiste luule, mille tekstid kulgevad mööda Hiiumaa maastikke, aga ka Berliini ja Tartut. Algvere luulekeel on täpne ja õhuline, siin on mõnusat huumorit ja helgeid hetki. Kristel Algvere kogu on Värske Raamatu 20. teos.

Andres Alaru on kontrabassimängija, kes saabus äsja tagasi õpingutelt Haagi Kuninglikust Konservatooriumist ja mängib erinevates koosseisudes nii traditsioonilisemat kui ka minimastlikumat põhjamaist jazzi.
https://vimeo.com/130346178

Üritus toimub koostöös Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnaga.

Facebooki üritus.