2. novembril kell 19.00 on raamatupoes Utoopia külas UNESCO kirjanduslinn Tartu esimene resident Andrej Tomažin, kes räägib oma loomingust, sloveeni ja eesti kirjanduse ühisjoontest. Temaga vestleb tõlkija Rauno Alliksaar, võivad esitamisele tulla tekstid sloveeni ja ka eesti keeles.


Lugege ka intervjuud residendiga, mis ilmus reedeses Sirbis:
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c7-kirjandus/parast-meid-tulgu-voi-teine-maailm/
---
Tartusse on jõudnud kirjanduslinna residentuuriprogrammi esimene külaline, sloveenia kirjanik Andrej Tomažin, kes on kirjutanud nii luulet kui ka proosat ning kellelt on Sloveenias seni ilmunud kaks teost – novellikogu Stramorjevi koraki ("Stramori sammud") 2014. aastal ning romaan Črvi ("Vaglad") 2016. aastal. Tomažini debüütteose puhul tõstsid sloveenia kriitikud esile tema dünaamilist keelekasutust ja lihvitud stiili, mis eristab teda teistest noortest debütantidest. Tomažini luule- ja proosaloomingut on ilmunud ka mitmesugustes ajakirjades ja antoloogiates, tema novelle on tõlgitud serbia, bosnia, saksa ja inglise keelde. Resident viibib Tartus novembri lõpuni ning tutvustab oma loomingut ja tegevust mitmesugustel sündmustel, teiste seas interdistsiplinaarsel rahvusvahelisel festivalil "Hullunud Tartu".

Residentuuriprogrammi žüriiliikme Berk Vaheri sõnul paistis Tomažin silma nii intensiivse ja kujunditiheda tekstinäidisega kui ka valdkonnaülese tegevusega: „Ta on ka muusikakriitik ja elektroakustilise muusika tegija, aktiivne nii kultuurikorraldaja, -kajastaja kui –uurijana, mis võimaldab mitmel moel kaasa löömist Tartu loomemaastikul ning püsikontaktide sõlmimist. Tema huvi kirjutada Tartus uute tehnoloogiate ja suhtlusvõrgustike mõjust inimteadvusele ja identiteetidele haakub aga ka 2018. aasta Prima Vista temaatikaga, nii et loodame teda siin kevadelgi kuulda ja näha.“

Facebooki üritus.