Jutupeatus

Header
Header

Kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on toodud avalikku ruumi üle Eesti 100 märgist, mis tähistavad konkreetsete paikade seost mõne olulise ilukirjandusteosega.

"Jutupeatus" on Tartu Linnaraamatukogu poolt algatatud ülemaailne projekt. Kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks on toodud avalikku ruumi üle Eesti 100 märgist, mis tähistavad konkreetsete paikade seost mõne olulise ilukirjandusteosega.

 

Need märgised juhatavad inimesi edasi Jutupeatuse kodulehele, kust saab vaadata kaarti kõigi märgiste asukohaga, kuulata raamatute tekste tuntud kultuuritegelaste (näitlejad, muusikud jt) esituses ning lugeda teoste kohta lisa.
 

 

Projekti käigus kaardistatati koostöös rahvaraamatukogudega ja valiti ekspertide kaasabil välja 100 olulist, alates 19. sajandist kuni kaasajani eestikeelsena kirja pandud ilukirjandusteost, mis on seotud mõne kindla Eesti geograafilise paigaga. Väljavalitud teostega seotud kohtadesse on paigaldatud märgised, kus on kirjas tsitaat, teos, autor ning viide Jutupeatuse veebilehele.
 

 

Projekti teostumisele aitasid kaasa kirjanikud ja luuletajad ise, parimate teoste valijad Tiit Aleksejev, Peeter Helme ja Mart Velsker ning soovitajad Eesti rahvaraamatukogudest, märgistuse kontseptsiooni ja disaini ning veebilehe kujunduse autorid Marje ja Martin Eelma Tuumik Stuudiost ning Kärt Maran; Priit Pedastsaar ja OÜ Elixir, Raadioteater, Eesti Näitlejate Liit, Aivo Matt ja TTDisain, Leino Rei ja Ardo Ran Varres, Salibar OÜ.