Residentuur Ukraina kirjanikele

Header
Header
Header

Avaldusi oodatakse hiljemalt 14. aprilliks 2023.

Kirjanduslinn Tartu kutsub ukraina kirjanikke osalema tasutatud residentuuriprojektis, mis viiakse läbi koostöös Eesti loomeresidentuuride võrgustikuga LOORE!

 

Taotluste esitamise tähtaeg on 14. aprill. 

 

Aastatel 2023–2024 võõrustavad LOORE võrgustiku liikmed erinevate valdkondade kunstnikke Põhjamaade Kultuuripunkti (Nordic Culture Point) rahastatud residentuuriprogrammi kaudu, pakkudes ukraina kunstnikele turvalist keskkonda loometegevuseks ning ühendades nad toetava kunstiringkonnaga üle Eesti. Kirjanduslinn Tartu pakub 2 kuu pikkust residentuuri ühele ukraina kirjanikule, kokku on LOORE programmis  8 erinevat residentuurivõimalust. Residentidele pakutakse tasuta majutust, sõidutoetust, stipendiumi ja materjalitasu.

 

LOORE esindab 14 erinevat organisatsiooni Eestis. Tänu Põhjamaade Kultuuripunkti rahastusele saab LOORE toetada Ukraina kunstnikke. Täpsem info residentuuride ja kandideerimistingimuste kohta on leitav siin: https://www.loore.ee/ukraine-residency

 


2022. aastal loodud LOORE (MTÜ Eesti Loomeresidentuurid) eesmärk on edendada Eesti kunstnike residentuuride esindatust ja koostööd. Võrgustik toetab loomeinimeste mobiilsust ja esindab loomeresidentuuride huve, samuti edendab see kunstiressursside jagamist ja koostöövõimalusi oma liikmete vahel.