Sündmustesarjad

Header
Header

Regulaarseid sündmusi jagub vähemalt pooltele nädalapäevadele

Tartu kirjanduselu on praegusel ajal väga tihe ja mitmekülgne kõikvõimalike regulaarsete sündmuste ja sarjade poolest. Siit leiab sissejuhatuse Tartu kirjanduslikku argiellu, mis aga sisult pole sugugi argine.

 

Kirjanduslikud teisipäevad
Septembrist maikuuni toimuvad Tartu Kirjanduse Majas iganädalased kirjanduslikud teisipäevad, mida korrladab Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond koostöös mitmete partneritega. Nende kirjandusõhtute sisu varieerub ning aasta jooksul võib programmist leida nii raamatuesitlusi, aruteluõhtuid, luulelugemisi kui ka muus vormis kirjanduse ja sõnakunstiga seotud sündmusi. Huviväärset on igale maitsele.
Ole kursis: https://www.facebook.com/EestiKirjanikeLiiduTartuOsakond/

 

Utoopiline salong
Raamatud, autorid, kirjanduslikud ja kultuurilised nähtused - võimalust aruteludeks mitmesugustel teemadel vabas ja sõbralikus õhkkonnas pakuvad Tartu Kirjanduse Majas asuva Utoopia raamatupoe salongiõhtud, kuhu võib tulla nii teadmisi ja kogemusi jagama kui ka neid hankima.
Salongiõhtute teemade ja toimumisaegade kohta saab infot Utoopia Facebooki-lehelt: https://www.facebook.com/utoopiaraamatupood/

 

TarSlämm
TarSlämm on Tartus toimuv luuleprõmmu ehk slämmluule õhtute sari, kus võisteldakse enda kirjutatud luule esitamises. Nii luuleprõmmu kui ka TarSlämmi õhtuid iseloomustab mõnusa kirjandusliku sumina ning pinget kruttiva võistlussärina segunemine: esinejatel on aega vaid 3 minutit, et kanda ette oma värskeim luule ning avaldada muljet nii publikule kui ka Tarkade Klubile, kes kumbki annab võistlejaile punkte ja valib välja oma lemmiku. Nii pääseb igast eelvoorust – maikuisesse Prima Vista ajal toimuvasse finaali kokku 10 esinejat. TarSlämmi kaks parimat lähevad edasi juba luuleprõmmu Eesti meistrivõistlustele, mille võitja esindab Eestit Euroopas. Kõik huvilised on oodatud kuulama ja/või esinema. Ligi kümmekond aastat tagasi luuletaja Jaan Malini eestvedamisel algatatud TarSlämmi korraldab juba mitu aastat Eesti Lavaluule MTÜ, mis teeb teoks ka mitmesuguseid muid luule ja selle esitamisega seotud projekte ning arendab selles valdkonnas ka rahvusvahelist koostööd. 
Vaata lisa nii luuleprõmmude kui ka lavaluulega seotud projektide kohta: https://lavaluule.ee/

 

Kirjandusviktoriin
Üks kuni kaks korda kuus toimuvale kirjandusviktoriinile on oodatud oma teadmisi ja seostamisvõimeid proovile panema kõik huvilised. Osalemiseks ei pea olema professionaalne mälumängur ega ka kirjandusteadlane - küsimusi on väga erinevas laadis ja raskusastmes ning nii mõnigi kord jagatakase ka stiilipunkte. Viktoriin on suurepärane võimalus veeta õhtu meeldivas seltskonnas, see pakub põnevust ja mõttepinget, aga ka rohkelt uusi teadmisi.
Võisteldakse kuni viieliikmelistes võistkondades, võitjatele auhinnad baarist. Abimaterjale pole lubatud kasutada.
Infot toimumisaegade kohta avaldatakse Utoopia Facebooki lehel.

 


Tartu Linnaraamatukogu kirjanduskohvik
Kord kuus arutletakse Tartu Linnaraamatukogus ühe konkreetse kirjandusteose üle. Vestlust juhib raamatukoguhoidja, külas käivad eneamasti tõlikjad, toimetajad, kirjandusteadlkased. Eraldi toimuvad ka kirjanduskohvikud noortele.
Vaata lisa: https://www.luts.ee/

 


Soome Instituudi raamatuklubi
Alates 2016. aastast toimub Soome Instituudi Tartu osakonnas kord kuus raamatuklubi, kus iga kord arutletakse mõne soome kirjanduse asjatundja osalusel ühe eesti keelde tõlgitud soome kirjandusteose üle.
Vaata lisa: https://finst.ee/